شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز افتتاح شد

شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز افتتاح شد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، شتاب‌دهنده تخصصی پرسیس‌ژن شیراز با هدف تولید و توسعه دارو افتتاح شد.

با حضور جناب آقای دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز با حمایت بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع افتتاح شد.

شتابدهنده تخصصی پرسیس ژن شیراز قرار است محلی برای رشد و تجاری سازی ایده های نوآورانه استارتاپ های حوزه زیست فناوری و توسعه دارو باشد.

در این مرکز، ۵۰ فارغ التحصیل رشته پزشکی و دارو سازی در زمینه ساخت دارو‌های ضد سرطان، تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی گیاهی، مکمل‌های گیاهی و ضد پوکی استخوان با بهره گیری از ظرفیت گیاهان دارویی در فارس فعالیت می‌کنند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم افتتاح شتابدهنده پرسیس ژن گفت: شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی، بر خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران خلاق و کارآفرینشان استوارند و تحول آفرین ساختارهای سنتی اقتصاد می‌شوند. بر همین اساس تلاش می کنیم راه برای فعالیت و نقش‌آفرینی این کسب و کارها در اقتصاد هموار شود.

دکتر ستاری ادامه داد: جهت گیری اقتصاد استان باید به سمت دانش بنیان شدن برود. تلاشمان در این راستا است و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپی که از چشمه خلاقیت و نوآوری بنیان‌گذاران جوانشان حیات گرفته‌اند، اقتصاد کشور به مسیر ارزش آفرینی و اشتغال از نوآوری هدایت  می کند.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، رونق شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی قادرند با نوآوری و تحول آفرینی شان، ساختارهای غیر منعطف سایه گسترده روی اقتصاد منبع‌زده کشورمان را دگرگون کنند. حمایت از این کسب و کارها را به عنوان محور توسعه اقتصاد حمایت می‌ کنیم.

۲ نظرات
 • Samira mehrshad
  ارسال شده در 01:22h, 18 آوریل پاسخ

  آدرس این شتابدهنده کجاست وشماره تلفن و چه کارهایی انجام میدن؟

  • پرسیس ژن
   ارسال شده در 00:42h, 05 دسامبر پاسخ

   اطلاعات مورد نیاز و اطلاعات تماس در صفحه اول سایت موجود هست

دیدگاه خود را بیان کنید