افتتاح شتاب دهنده واکسن پرسیس ژن

افتتاح شتاب دهنده واکسن پرسیس ژن

پیرو حمایت ستاد توسعه زیست فناوری بر ایجاد شعب شتاب دهنده پرسیس ژن، شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف مستقر گردید. ساختمانی به متراژ ۳۵۰ مترمربع با هدف تحقیق و توسعه بر روی واکسن های انسانی و دامی در شهریور ماه ۹۷ تحویل و عملیات بازسازی آن آغاز گردید.

باز سازی شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

باز سازی شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

پس از پیاده سازی الزامات لازم برای کار بر روی واکسن، خرید تجهیزات با قید فوریت صورت گرفت و در آذر ماه ۹۷، سایت آماده بهره برداری شد.

شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

بهره برداری از شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

در طول مدت عملیات بازسازی و تجهیز ساختمان، تیم های فناور جهت استقرار در سایت واکسن شناسایی، فرآیند انتخاب پروژه، مطالعات کتابخانه ای و نهایی سازی طراحی آزمایش آن ها صورت گرفت.

در دوره اول شتاب دهی شتاب دهنده واکسن، ۹ پروژه کار خود را آغاز می کنند که ۳ پروژه در حوزه واکسن های انسانی، ۳ پروژه در بخش واکسن های دامی و ۳ پروژه در حوزه واکسن های طیور خواهد بود.

در مراسم افتتاحیه شتاب دهنده واکسن جناب آقای دکتر ستاری معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به همراه تعدادی از معاونین خود و همچنین جناب آقای دکتر قانعی دبیر محترم ستاد توسعه زیست فناوری و آقای دکتر فتوحی ریاست دانشگاه شریف حضور داشتند.

مراسم افتتاحیه شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

مراسم افتتاحیه شتاب دهنده واکسن در مرکز نوآوری شریف

در این مراسم آقای دکتر مهبودی پیرامون نیاز کشور به تولید واکسن های انسانی و دامی صحبت فرموده و بر بهره گیری از تکنولوژی های جدید برای تولید واکسن های مذکور تاکید کردند. ایشان حضور شرکت های دانش بنیان نوپا را در عرصه تولید واکسن ضروری دانسته و اعلام کردند شرکت های مستقر در شتاب دهنده واکسن، از تکنولوژی های روز دنیا برای تولید بهره خواهند جست.

در این مراسم جناب آقای دکتر قانعی از سیاست گذاری صورت گرفته در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه صنعت تولید واکسن در کشور و نقشه راه آن صحبت فرموده و ابراز امیدواری کردند با اضافه شدن شتاب دهنده به چرخه تحقیق و توسعه و تولید واکسن، شاهد شکوفایی این صنعت باشیم.

در این مراسم تعدادی از شرکت های دانش بنیان نوپا که برای حضور در شتاب دهنده واکسن برگزیده شده اند، به ارائه طرح های خود پرداختند.

ارائه طرح های تعدادی از شرکت های دانش بنیان نوپا

۴ نظرات
 • محمدی
  ارسال شده در 22:38h, 04 مارس پاسخ

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی سال آخر دکترای علوم گیاهی هستم. امکان همکاری و نحوه همکاری با شرکت شما در ارتباط با بیوتکنولوژِی گیاهان دارویی (کشت بافت و..) به چه صورت است؟

  • پرسیس ژن
   ارسال شده در 00:46h, 05 مارس پاسخ

   لطفاً از طریق بخش تماس با ما، با مجموعه تماس حاصل نمایید.

 • Oscarven
  ارسال شده در 14:38h, 04 نوامبر پاسخ
  • پرسیس ژن
   ارسال شده در 21:51h, 18 نوامبر پاسخ

   با سلام
   لطفاً ار طریق اطلاعات تماس با مجموعه در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بیان کنید